Spacery po ogrodach działkowych

Zasiej związane jest z ogrodami działkowymi. Są one dla nas inspiracją do działań i bezpieczną przestrzenią zdobywania wiedzy o procesach zachodzących pomiędzy ludzkimi i nieludzkimi mieszkańcami i mieszkankami tych zielonych obszarów. We współpracy z zarządami ogrodów, działkowcami, instytucjami czy grupami nieformalnymi, organizujemy spacery po ROD-ach*, będące dobrą okazją, aby poznać ogród, który na co dzień pozostaje zamknięty dla odwiedzających.

A GEROT – PLON. Spacer śladami jesiennych upraw działkowych w ramach TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia z Centrum Kultury Jidysz, 2021

Ogrody działkowe są dla nas ważne także z kilku innych powodów. Na działkach prowadzimy ogród społecznościowy „Zasiejówka”, realizujemy działania społeczne, artystyczne i badawcze w ROD-ach w Warszawie i innych miastach w Polsce, zbieramy historie działkowe i tworzymy archiwum ruchu działkowego. Uważamy, że otwieranie ogrodów działkowych to długotrwały i zrównoważony proces oparty na dialogu i tworzeniu przestrzeni wymiany doświadczeń pomiędzy działkowcami, zarządami ogrodów i społecznościami.

Spacery są dla nas punktem wyjścia do zapoznania się ze społecznością ROD, poznania przestrzeni i wyróżników danego ogrodu.

Spacer po ogrodach działkowych Łazarza w ramach w ramach projektu „Sezon Ogródkowy – Spotkajmy się na działkach”, Poznań 2021

ROD* – Rodzinny Ogród Działkowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Powered by WordPress.com.